Prezenty dla kawosza – praktyczne i ciekawe pomysły

kawa na prezent

Jeśli mamy zamiar przygotować dla jakiejś osoby prezent to powinniśmy kierować się tym, co konkretnie ona lubi, nawet jeśli nie wchodzi to w zakres naszych własnych upodobań. Co możemy przykładowo kupić osobie, która uwielbia pić kawę i bardzo interesuje się tematem jej parzenia? Opcji jest naprawdę wiele, a niektóre z nich zostały omówione pokrótce poniżej.

Ekspresy do kawy – jaki wybrać?

Jeśli prezent ten ma być na jakąś większą okazję, to możemy pokusić się o zakup ekspresu do kawy. Na rynku możemy znaleźć ekspresy na kapsułki, przelewowe, kolbowe oraz automatyczne. Każdy z nich nieco różni się pod względem obsługi i szybkości przygotowywania kawy. Ekspresy przelewowe, na kapsułki oraz automatyczne to urządzenia, które ucieszą przede wszystkim osoby ceniące sobie czas. Za ich pomocą można bowiem bardzo szybko przygotować ulubioną kawę i to w dość dużej ilości. Ekspresy kolbowe to natomiast coś dla prawdziwych miłośników kawy, dla których jej parzenie stanowi swego rodzaju rytuał i pozwala na cieszenie się całym procesem.

Przydatne akcesoria dla miłośnika kawy

Akcesoriów ułatwiających parzenie kawy a także czyniących z całego procesu pewną sztukę, jest na rynku naprawdę sporo. Podstawą dla wielu osób może być chociażby specjalny kieliszek do espresso, posiadający podziałkę. Można kupić również rysik do latte, dzięki czemu jest możliwość rysowania na całej kawie niesamowitych wzorów.

Dla miłośnika kawy fajną opcją może okazać się również kawiarka lub jakiś zabytkowy młynek do kawy. Ręczne mielenie ziaren sprawia, że kawa jest zdecydowanie bardziej aromatyczna i lepsza w smaku. Czasem wydaje nam się, że nie ma specjalnej różnicy, w końcu kawa mielona także ma intensywny smak. Jednak gdy choć raz skorzystalibyśmy z takiego młynka, od razu można zmienić zdanie. Warto zainteresować się zatem tym, czy nasz miłośnik kawy posiada taki młynek w swoim domu. Można zdecydować się również na szybki młynek automatyczny.

A co natomiast z zastawą? Liczne badania pokazują, że zazwyczaj dużo bardziej smakuje nam kawa, którą pijemy w swoim ulubionym kubku. Pewne kolory także wzmacniają doznania smakowe i warto się tą kwestią zainteresować. Piękna porcelanowa zastawa to idealny prezent dla kogoś, kto przywiązuje naprawdę dużą wagę do picia kawy i tego, w jaki sposób jest ona podana. Poza tym jest to również bardzo funkcjonalny prezent, którym można posłużyć się do przyjęcia gości.

Na sam koniec zostaje natomiast sama kawa. Bardzo często na co dzień kupujemy kawę, na którą po prostu nas stać. Tymczasem na prezent możemy postarać się o jakąś bardziej wyjątkową kawę, być może na specjalne ziarna doceniane na całym świecie. Rzadko mamy okazję zazwyczaj pijać taką kawę, tymczasem w smaku zazwyczaj jest ona zupełnie inna. Do kawy można dokupić również jakieś specjalne syropy. Jest wiele sklepów, w których można nabyć najróżniejsze prezenty dla kawoszy.