Jakie zabawki kupować dzieciom?

Każde dziecko uwielbia wszelkiego rodzaju zabawy, jednakże nie każda z nich jest w pełni bezpieczna dla naszych pociech. Na rynku istnieje wiele producentów firm, zarówno polskich jak i zagranicznych, które wprowadzają swoje nowości w obieg. Musimy sobie zdawać jednak sprawę, że nie wszystkie zabawki są na tyle bezpieczne, że nasze dzieci mogą się nimi bawić bez żadnych ograniczeń. W szczególności jeśli chodzi o bardzo małe dzieci, które tak na prawdę nie wiedzą, co może im się przytrafić. Warto więc przykładać większą uwagę do zakupionych przedmiotów, aby naszemu dziecku nie stała się krzywda

Zabawki chińskie

chinskie-zabawkiZabawki produkowane na dalekim wschodzie są szczególnym zagrożeniem dla naszych maluchów. W większości przypadków te zabawki nie spełniają żadnych europejskich norm bezpieczeństwa. Najlepiej więc wystrzegać się tych produktów, natomiast jeśli już rozważasz zakup zabawki, która szczególnie Ci się spodobała, to warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Po pierwsze sprawdź, czy zabawka nie wydaje zbyt głośnego dźwięku. Malutkie dzieci nie powinny bawić się głośnymi zabawkami, albowiem to może mieć przykre konsekwencje dla słuchu dziecka. Kolejna rzecz, której nie jesteśmy w stanie już w żaden sposób sprawdzić, to z czego jest ona zrobiona. Chińskie zabawki bowiem często wyprodukowane są z plastiku z domieszką szkodliwych substancji. Jeśli już więc musimy kupić zabawkę chińskiego pochodzenia, to najlepiej żeby to były zabawki drewniane. Tylko one mogą być na tyle bezpieczne, że możemy zaryzykować i je zakupić.

Zabawki rozwijające umysł

Dla starszych dzieci niewątpliwie najbardziej wskazane jest zakupić zabawki, pozwalające się lepiej rozwinąć młodemu człowiekowi. Takie rozwiązanie pozwoli bardziej kreatywnie patrzeć na niektóre problemy oraz szukać najlepszych odpowiedzi. Dzięki temu nasze dzieci w starszym wieku, będą bardziej otwarte na świat, będą potrafiły szukać najlepszych rozwiązań oraz co zrobić by odnieść sukces.

Zamiast zabawki, można kupić dziecku zwierzątko. Piesek czy kotek to nie jest coś, czym można się pobawić i odłożyć na półkę. Zwierze domowe wymaga odpowiedzialności, sumienności i systematyczności, czyli wszystkie najważniejsze rzeczy jakimi należy się kierować w przyszłości. Zapewne nie każdy rodzic ucieszy się z tego faktu, iż po domu będzie kręciło się jakieś zwierze, jednakże na pewno będzie to bardzo dobry wydatek w przyszłość naszego malucha.