Usługi sprzątania od kuchni

Jeśli nie przepadasz za sprzątaniem, nie jesteś wyjątkiem. To wątpliwa przyjemność. Nie musisz jednak sprzątać osobiście, do tego są firmy sprzątające. Zamawiając taka firmę do domu lub biura, masz pewność, że pozostawi w czystości i porządku wszystko, co wymaga posprzątania.

Zaplecze specjalistyczne

Firma sprzątająca zazwyczaj posiada własne zaplecze zarówno środków czyszczących, jak i specjalistycznych maszyn. Wśród tych maszyn znajdą się zwykłe odkurzacze, a także odkurzacze do zbierania wody, czyli osuszające mokre powierzchnie. Innym odkurzaczem jest odkurzacz piorący, czyli taki, jakiego używamy do prania dywanów, wykładzin i tapicerek.Jest on niezastąpiony w biurach, domach i myjniach samochodowych. Do mycia podłóg natomiast używa się elektrycznych szorowarek, następnie można użyć polerki do podłóg, aby nadać podłodze blask, wyfroterować, usunąć smugi i tak dalej. Inną maszyną jest też parownica, która czyści i dezynfekuje powierzchnie, które ciężko jest umyć tradycyjną metodą, czyli środkiem czyszczącym i ścierką.

Środki czystości

firma-sprzatajacaŚrodki czystości również mogą być rozmaite, inne środki stosuje się do powierzchni drewnianych, kamiennych, szklanych, ceramicznych i tak dalej. Część środków przeznaczona jest tylko do mycia ręcznego, część do mechanicznego, czyli podobnie jak proszki i płyny do prania ubrań. Jeszcze inne rodzaje maszyn firma sprzątająca wykorzystuje na zewnątrz budynków. Nieodzowna jest mechaniczna zamiatarka, która zamiata kostki, ulice, boiska, hale, magazyny. Przy jej pomocy pozbywamy się także liści, pyłów, odpadów i tak dalej.

Firmy sprzątające zajmują się utrzymaniem czystości w budynkach publicznych, ale także domach prywatnych. Sprzątają banki, placówki zdrowotne, biurowce, centra handlowe, magazyny i inne. Na rynku znajdzie się także niejedna firma sprzątająca, która oferuje utrzymanie zieleni w ogrodach, czyli strzyżenie krzewów, koszenie trawy, grabienie liści, podlewanie i tak dalej. Istnieją także firmy, które specjalizują się na przykład w sprzątaniu po śmierci.